راهنمای راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام

راهنمای راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام

راهنمای راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام

Blog Article

نحوه راه‌اندازی شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله
مقدمه
شروع کسب و کار در ایران یکی از اساسی‌ترین مراحل برای آغاز تجارت است. در این راهنما، به صورت جامع توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید بیزینس خود را راه‌اندازی کنید.
انواع مختلف شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر ایران، انواع مختلف شرکت‌های بازرگانی وجود دارد که هر یک مشخصات و شرایط ویژه خود را دارند. در این مطلب، به تشریح مهم‌ترین گونه‌های شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی بزرگ
یکی از انواع شرکت‌های تجاری در کشور ایران، شرکت سهامی عام است. در این مدل شرکت، بودجه به قسمت‌های تجزیه می‌شود و سهامداران می‌توانند سهام‌ها را بخرند و در سود و ضرر شرکت سهیم شوند.

شرکت سهامی خاص
گونه دیگری از شرکت‌های کسب و کار، شرکت سهامی خاص است. در این نوع بیزینس، بودجه به سهم‌ها بخش‌بندی می‌شود، اما تعداد شرکا مشخص است و سهم قابل انتقال در بازار بورس نمی‌باشند.

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت مسئولیت محدود، نوع دیگری از شرکت‌های تجاری در کشور ایران است. در این نوع بیزینس، مسئولیت اعضا به مقدار سرمایه سرمایه‌گذاری شده در شرکت محدود می‌شود و سهامداران در صورت قروض کسب و کار، فقط به اندازه بودجه سرمایه‌گذاری شده متعهد خواهند بود.

شرکت تضامنی و همبسته
شرکت تضامنی و همبسته یکی از گونه‌های شرکت‌های تجاری است که در این نوع، مسئولیت‌ها شرکا به مقدار کل بدهی‌ها شرکت است. در این نوع شرکت، هر یک از سهامداران مسئولیت‌ها نامحدودی در برابر بدهی‌های کسب و کار دارند.

شرکت با مسئولیت نسبی
شرکت نسبتی نوع دیگری از شرکت‌های بازرگانی است که در این نوع، مسئولیت سهامداران به مقدار سهم الشرکا هر کدام در شرکت در نسبت به کل دیون بیزینس محدود می‌شود.

شرکت همیاری
شرکت همیاری یکی از انواع شرکت‌های بازرگانی است که با هدف تامین نیازهای سهامداران و ارتقاء وضعیت اقتصادی اعضا تشکیل می‌شود. در این مدل شرکت، سود و زیان به نسبت سهم الشرکا اعضا بخش‌بندی می‌شود.

خاتمه
در این مقاله، به اقسام گوناگون شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران شناخت پیدا کردیم. هر یک از این شرکت‌ها خصوصیات و شرایط خاص خود را دارند که بسته به ضرورت‌ها و مقاصد می‌توانید شرکت مناسب خود را گزینش کنید.


مرحله اول: تعیین نام شرکت
نخستین گام در روند تاسیس شرکت، تعیین یک نام برای کسب و کار است. عنوان شرکت باید خاص باشد و با شرکت‌های دیگر متفاوت باشد.

دومین گام: تدوین اساسنامه
در این مرحله، باید اساسنامه کسب و کار خود را تنظیم کنید. اساسنامه شامل جزئیات شرکا، نوع کسب و کار، سرمایه اولیه و سایر موارد است.

گام سوم: ثبت در سیستم دولتی
پس از تدوین اساسنامه، باید جزئیات شرکت را در سیستم دولتی ثبت کنید. برای این منظور، باید به وبسایت رسمی سازمان ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید.

مرحله چهارم: اخذ مجوزهای ضروری
با توجه به نوع کسب و کار کسب و کار، ممکن است نیاز به گرفتن مجوزهای مختلف از سازمان‌های مختلف داشته باشید. این مدارک شامل مجوزهای بهداشتی، مجوزهای زیست محیطی و گواهی‌های فنی می‌شود.

مرحله پنجم: افتتاح حساب بانکی
مرحله پایانی، افتتاح یک حساب به نام شرکت است. این حساب بانکی برای انجام تراکنش‌ها و مدیریت امور مالی کسب و کار لازم.

جمع‌بندی
تاسیس شرکت در ایران با رعایت مراحل فوق امکان‌پذیر است. امیدواریم این راهنما برای شما سودمند باشد و بتوانید کسب و کار خود را به راحتی راه‌اندازی کنید.

منبع : ثبت شرکت

Report this page